BitMEX Sheds 45,000 Bitcoins jako korzyść z czterech głównych wymian walutowych

BitMEX popełnia błąd w e-mailu, potencjalnie kompromitujący dane użytkownika
Po tym jak rząd USA obciążył BitMEX-em, spółka giełdowa zrzuciła do 45.000 Bitcoinów, czyniąc Huobi, OKEx, Binance i Gemini największymi beneficjentami kryzysu na giełdzie.

Tylko w tym miesiącu BitMEX i jego kierownictwo zostało obciążone zarówno przez DOJ jak i CFTC. Jakby tego było mało, założyciele giełdy, jak również dyrektor generalny Arthur Hayes zostali oskarżeni przez rząd USA.

W odpowiedzi na te wiadomości, rynek był świadkiem poważnego spadku aktywności w wielu największych aktywach giełdy. Gwałtowny spadek i wynikający z niego backlash spowodował wzrost aktywności handlowej na innych czołowych giełdach na świecie.

Był to wyraźny znak, że inwestorzy i handlowcy nie byli zbyt pewni siebie na giełdzie po tym incydencie.

Problem BitMEX-u trwa nadal
To nie pierwszy raz, kiedy giełda stoi w obliczu załamania finansowego. Po awarii w Czarny Czwartek, która uniemożliwiła użytkownikom handel lub wycofanie swoich aktywów, BitMEX zaczął tracić swoją reputację. Zaufanie uczestników giełdy znacznie spadło podczas pierwszego kryzysu na giełdzie. Teraz wydaje się, że uczestnicy stracili jeszcze większe zaufanie do giełdy, ponieważ po drugiej emisji nastąpiły masowe wycofania.

Na podstawie danych z Crystal Blockchain, ilość Bitcoinów wychodzących z giełdy przekroczyła 45.000 Bitcoinów.

Jednak, podczas gdy BitMEX ma poważne problemy z utrzymaniem Bitcoins w giełdzie, inne konkurencyjne spółki giełdowe czerpią dobre zyski ze straty Bitminexu.

Giełdy takie jak Binance i Gemini wydają się być największymi profitami z odpływów, śledzonymi przez Huobi i OKEx. Ponad 20.000 Bitcoinsów zostało już przeniesionych z BitMEX-u na te giełdy.

Ale uważa się, że pozostałe 25,000 Bitcoinsów jest w posiadaniu innych giełd. Z ogromną ilością odpływów z BitMEX-u, giełda ma długą drogę do odzyskania zaufania inwestorów i odzyskania swojej pozycji w branży.

Nie jest jasne, jak giełda planuje rozwiązać problemy, które ma lub czy w końcu zniknie, jak wiele innych giełd w przeszłości.

Według Lance’a Morgrinna, byłego agenta nadzorczego w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego i dyrektora generalnego Inteligentnej Grupy Blockchain, BitMEX najprawdopodobniej spotka się z karami pieniężnymi, szczególnie ze strony kadry kierowniczej spółki. Kary te będą miały na celu uniemożliwienie im podejmowania w przyszłości działań niezgodnych z prawem. Jednak czas pokaże, czy giełda może podnieść się z obecnych zawirowań i utrzymać swój status najlepszej spółki giełdowej na świecie.